ממבצעים של סיירת מטכ"ל למלחמה נגד הקורונה

מערך המבצעים המיוחדים עוסק בהמצאות טכנולוגיות לטובת המבצעים הסודיים ביותר של צה"ל; בימים האחרונים הם הגיעו לבית החולים רמב"ם כדי לייעל ולסייע בעבודת הצוותים הרפואיים; "היוזמות האלו שבאות מהשטח, מחברות טכנולוגיות ומיחידות צבאיות – הן תופעה ישראלית מדהימה"

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
אחד האילתורים הראשונים במחלקת הקורונה. צילום: דוברות רמב"ם

אתמול (ד') בשעת ערב הגיעה לרמב"ם קבוצה קטנה ומובחרת של חיילים וחיילות המשתייכים למערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין. חמושים בכלי עבודה ומכשור אלקטרוני הם השתלטו לזמן קצר על החדרים שבהם מתקיים בימים האחרונים מירוץ נגד הזמן להקים מחלקת קורונה נוספת מובדדת בבית החולים.

מדובר ביוזמה שאותה הגדיר מנהל בית החולים דר מיקי הלברטל כ"חיונית ומחממת לב" של אותה יחידה – להציע פתרון טכנולוגי לבעיה שאיתה מתמודדים בכל המחלקות המבודדות במשבר הקורונה הנוכחי – קשר בין מוקד הבקרה שבו ישובים רופאים ואחיות ובין הנעשה בחדרים המבודדים. לכל חולה יש אמנם טלפון ווידאו ישיר למוקד, אבל האחיות והרופאים נכנסים לעיתים לחדרים עם חולים במצב קשה או בינוני וצריכות לשוחח עם המוקד. עד כה הצוות הרפואי נע עם מכשיר סלולרי שנשאר קבוע במחלקה ה"מזוהמת" , אך התברר שעם המיגון זה לא נוח לנהל שיחות בין המוקד ובין החדרים.

במשך מספר שעות הצוות עבר חדר אחר חדר והתקין את מערכות השמע שהביאו איתם שיאפשרו ממשק נוח, דומה להפעלת טאבלט, בלחיצה אחת . מעתה – אחות שתכנס כשהיא ממוגנת לחדרים אלה תוכל לנהל את השיחה ביתר קלות, והמוקד גם יוכל ,לפרוץ" אל הרמקולים שהותקנו בחדרים ולתדרך אותה. "אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים לייעל את העבודה במחלקה מבודדת וממציאים דרכי עבודה תוך כדי תנועה", אמר ד"ר הלברטל, "המטרה היא לספק רפואה איכותית תוך שמירה על בטיחות הצוות. היוזמות האלו שבאות מהשטח, מחברות טכנולוגיות ומיחידות צבאיות – הן תופעה ישראלית מדהימה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות