פלילי: 10 חודשי מאסר בפועל למציל בבריכה בגין גרימת מוות ברשלנות

הילדה בת ה-9 יקטרינה סטולר ז"ל טבעה למוות בבריכה העירונית בק.אתא לפני כ-5 שנים; "מעשיו ומחדליו של הנאשם, הביאו לתוצאה הקשה מכל- מותה של ילדה רכה בשנים, בת תשע בלבד, אשר כל החיים היו לפניה"

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
מציל בבריכה. צילום אילוסטרציה: U.S. Air Force photo/Airman 1st Class Benjamin Gonsier

שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, גזר היום (ד') על המציל משה מזרחי עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי לתקופה של 4 חודשים וכן פיצוי כספי בסך 25 אלף ש"ח למשפחתה של סטולר ז"ל.

מעובדות כתב האישום אשר הוגש באמצעות עו"ד ענאן ע'אנם, מפרקליטות מחוז חיפה פלילי, עולה כי ביום 12/7/2014, הגיע הנאשם למשמרת צהריים והתחיל את עבודתו כמציל בבריכה. באותה עת שהתה המנוחה בבריכה ובסמוך לשעה 15:09 ישב הנאשם בכיסאו כשהוא מניח את רגליו על גבי השולחן הקטן הצמוד לו.

בהמשך התקרבה אל מזרחי אחת המתרחצות בברכה, סמוך לכיסאו של הנאשם והחלה לשוחח עימו כשהיא עומדת בבריכה צמודה לדופן הבריכה, והוא יושב בכיסאו ורוכן לעברה.

בשלב מסיום במהלך השיחה החלה הילדה להתקדם לכיוון המים העמוקים כשהיא נאחזת בדופן הבריכה בצד הנגדי למקום ישיבת הנאשם. בשלב כלשהו, ובעודה נמצאת במים שעומקם 1.80 מ', איבדה סטולר ז"ל את אחיזתה בדופן, והחלה לטבוע ולהניע ידיה בתנועות מצוקה. באותו רגע המשיך מזרחי לשוחח עם אותה אישה ולא שם לב למתרחש בבריכה.

רק לאחר 4 דקות מטביעתה של המנוחה, הבחין אחד המתרחצים בדמות המנוחה השקועה במים וחל לשחות לכיוונה. רק אז קם מזרחי מכיסאו, רץ סביב הבריכה לכיוון המים העמוקים והחל לפעול כדי להוציאה מהברכה. סטולרו הובהלה לבית החולים ונפטרה למחרת לאחר שמצבה התדרדר.

כתב האישום גולל באופן נרחב את מעשיו ומחדליו של מזרחי, שזו עבירתו הראשונה ומתאר את התרשלותו במילוי תפקידו כמציל סביר, ובכך גרם למותה של סטולרו.

השופט יוסי טורס כתב בפסק הדין כי "מלאכת גזירת הדין בתיקים מסוג זה אינה קלה. מטבע הדברים, לא אחת מדובר בנאשמים נורמטיביים שזו הסתבכותם הראשונה עם החוק, וכך גם המקרה שלפנינו…..עם זאת, מעשיו ומחדליו של הנאשם, הביאו לתוצאה הקשה מכל- מותה של ילדה רכה בשנים, בת תשע בלבד, אשר כל החיים היו לפניה והם ניטלו ממנה באופן טרגי ונוראי, בשל רשלנותו . מותה של המנוחה גרר מטבע הדברים מעגלי סבל ואובדן נוספים. המנוחה הייתה בת יחידה לאמה- אם יחידנית שנותרה לבדה…נסיבותיו של מקרה זה אינן מאפשרות הסתפקות בעונש שאינו כולל מאסר בכליאה".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

סגירת תפריט